Vishay/Dale CMF5524K000FHEB
CMF5524K000FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5524K000FHEB
Brief Description
RES 24K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5524K000FHEB.pdf
Availability of CMF5524K000FHEB
QUANTITY
CMF5524K000FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5524K000FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5524K000FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5524K000FHEB
Related LinksCMF5524, CMF5524K000FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5524K000FHEB Details Description
Related parts for CMF5524K000FHEB
IC CTRLR DDR PWM/VDDQ/ACPI 24MLP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CARD RACK KIT 3UX19X9 PLASTIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 100A 8SON datasheet.pdf