Vishay/Dale CMF5524K900FEEB
CMF5524K900FEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5524K900FEEB
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5524K900FEEB.pdf
Availability of CMF5524K900FEEB
QUANTITY
CMF5524K900FEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5524K900FEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5524K900FEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5524K900FEEB
Related LinksCMF5524, CMF5524K900FEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5524K900FEEB Details Description
Related parts for CMF5524K900FEEB
MODULE DDR SDRAM 256MB 184-DIMM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 6KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
THERM NTC 10KOHM 5% 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
REFLECTOR 1P 40MM RND OD 23.1MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 100V SCREW datasheet.pdf