Vishay/Dale CMF5524K900FKEB
CMF5524K900FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5524K900FKEB
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5524K900FKEB.pdf
Availability of CMF5524K900FKEB
QUANTITY
CMF5524K900FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5524K900FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5524K900FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5524K900FKEB
Related LinksCMF5524, CMF5524K900FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5524K900FKEB Details Description
Related parts for CMF5524K900FKEB
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-PLCC datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERT 24CERPACK datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE MOD 100A 700V BLADE datasheet.pdf
IC BUS SWITCH DUAL 1X1 8LLGA datasheet.pdf
FILTER EXHAUST FAN IP54 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
GHC 1.75 X 36 YD BXD datasheet.pdf
CAP FILM 0.056 UF 5% 630 VDC RAD datasheet.pdf