Vishay/Dale CMF5525K500BEEB70
CMF5525K500BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5525K500BEEB70
Brief Description
RES 25.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5525K500BEEB70.pdf
Availability of CMF5525K500BEEB70
QUANTITY
CMF5525K500BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5525K500BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5525K500BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5525K500BEEB70
Related LinksCMF5525K, CMF5525K500BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5525K500BEEB70 Details Description
Related parts for CMF5525K500BEEB70
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 2012 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
XMOS/L&T MOTOR CONTROL PLATFORM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
500 TB SOCKET SMT datasheet.pdf
PLATE RETAINING datasheet.pdf
BLACKFIN 533MHZ PROCESSOR datasheet.pdf