Vishay/Dale CW02B470R0JS70
CW02B470R0JS70 picture photo
Mfg. Part Number
CW02B470R0JS70
Brief Description
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW02B470R0JS70.pdf
Availability of CW02B470R0JS70
QUANTITY
CW02B470R0JS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW02B470R0JS70
Internal Part NumberEIS-CW02B470R0JS70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW02B470R0JS70
Related LinksCW02B47, CW02B470R0JS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW02B470R0JS70 Details Description
Related parts for CW02B470R0JS70
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
REPLACEMENT POD datasheet.pdf
THYRISTOR 170V 50A SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 556K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf
UMMQ-0800-1250-A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 257MA 720 MOHM datasheet.pdf