Vishay/Dale CMF5525K600BHEB
CMF5525K600BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5525K600BHEB
Brief Description
RES 25.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5525K600BHEB.pdf
Availability of CMF5525K600BHEB
QUANTITY
CMF5525K600BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5525K600BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5525K600BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5525K600BHEB
Related LinksCMF5525, CMF5525K600BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5525K600BHEB Details Description
Related parts for CMF5525K600BHEB
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf