Vishay/Dale CMF55264K00BHRE
CMF55264K00BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55264K00BHRE
Brief Description
RES 264K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55264K00BHRE.pdf
Availability of CMF55264K00BHRE
QUANTITY
CMF55264K00BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55264K00BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55264K00BHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)264k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55264K00BHRE
Related LinksCMF5526, CMF55264K00BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55264K00BHRE Details Description
Related parts for CMF55264K00BHRE
CONN RCPT 5.08 12POS DUAL KEY-XY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 1A datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
TRANSLATOR LL 16CH TFT AUTO TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf