Vishay/Dale CMF5526R400DHEK
CMF5526R400DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5526R400DHEK
Brief Description
RES 26.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5526R400DHEK.pdf
Availability of CMF5526R400DHEK
QUANTITY
CMF5526R400DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5526R400DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5526R400DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5526R400DHEK
Related LinksCMF5526, CMF5526R400DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5526R400DHEK Details Description
Related parts for CMF5526R400DHEK
FLEX CABLE - AFJ20A/AE20/AFH20T datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC MELF datasheet.pdf
RES 4.30K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 17POS datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 4A TP-FA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf