Vishay/Dale CMF55271K00DEEA
CMF55271K00DEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55271K00DEEA
Brief Description
RES 271K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55271K00DEEA.pdf
Availability of CMF55271K00DEEA
QUANTITY
CMF55271K00DEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55271K00DEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55271K00DEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)271k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55271K00DEEA
Related LinksCMF5527, CMF55271K00DEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55271K00DEEA Details Description
Related parts for CMF55271K00DEEA
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.27A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .034-.037 30AU datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
VARISTOR 61V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 9.8A 11 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf