Vishay/Dale CMF5527K400BERE70
CMF5527K400BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527K400BERE70
Brief Description
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527K400BERE70.pdf
Availability of CMF5527K400BERE70
QUANTITY
CMF5527K400BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527K400BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5527K400BERE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527K400BERE70
Related LinksCMF5527K, CMF5527K400BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527K400BERE70 Details Description
Related parts for CMF5527K400BERE70
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 6A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
HAR-PORT USB 2.0 A-A ; 1,5M datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V TO-220 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf