Vishay/Dale CMF5527R000FKEA70
CMF5527R000FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R000FKEA70
Brief Description
RES 27 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R000FKEA70.pdf
Availability of CMF5527R000FKEA70
QUANTITY
CMF5527R000FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R000FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5527R000FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R000FKEA70
Related LinksCMF5527R, CMF5527R000FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R000FKEA70 Details Description
Related parts for CMF5527R000FKEA70
CAP ALUM 220UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 14POS TIN T/H datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CABLE UMC-SMA RP PLUG .81 150MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
KIT CONN EBBI 50D BLIND MATE BTB datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf