Vishay/Dale CMF5527R000JKR6
CMF5527R000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R000JKR6
Brief Description
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R000JKR6.pdf
Availability of CMF5527R000JKR6
QUANTITY
CMF5527R000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5527R000JKR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R000JKR6
Related LinksCMF5527, CMF5527R000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R000JKR6 Details Description
Related parts for CMF5527R000JKR6
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-5 POS NON SHORT datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/4-48" WHITE datasheet.pdf
COMMUNICATION UNIT FOR CC-LINK datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 BRASS 4MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 8BIT I2C 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf