Vishay/Dale CMF5528R700DEEK
CMF5528R700DEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528R700DEEK
Brief Description
RES 28.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528R700DEEK.pdf
Availability of CMF5528R700DEEK
QUANTITY
CMF5528R700DEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528R700DEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5528R700DEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528R700DEEK
Related LinksCMF5528, CMF5528R700DEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528R700DEEK Details Description
Related parts for CMF5528R700DEEK
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC CONV 8BIT SER/PAR ECL 32LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 100MA 39 OHM SMD datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 1.6KVDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 20A TO-220ML datasheet.pdf