Vishay/Dale CMF5529K400DHBF
CMF5529K400DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5529K400DHBF
Brief Description
RES 29.4K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5529K400DHBF.pdf
Availability of CMF5529K400DHBF
QUANTITY
CMF5529K400DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5529K400DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5529K400DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5529K400DHBF
Related LinksCMF5529, CMF5529K400DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5529K400DHBF Details Description
Related parts for CMF5529K400DHBF
IC ADC 24BIT 8-CH 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 4A POWERDI5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE 3000K 1165LM datasheet.pdf
CONN ARRAY 134POS T/H datasheet.pdf