Vishay/Dale CMF5529R400DHEB
CMF5529R400DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5529R400DHEB
Brief Description
RES 29.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5529R400DHEB.pdf
Availability of CMF5529R400DHEB
QUANTITY
CMF5529R400DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5529R400DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5529R400DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5529R400DHEB
Related LinksCMF5529, CMF5529R400DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5529R400DHEB Details Description
Related parts for CMF5529R400DHEB
THERMISTOR 2.0K OHM NTC LEADED datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 72POS .100 SRT AU datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
HEATSINK 21X21X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf