Vishay/Dale CMF552K1900CHEA
CMF552K1900CHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K1900CHEA
Brief Description
RES 2.19K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K1900CHEA.pdf
Availability of CMF552K1900CHEA
QUANTITY
CMF552K1900CHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K1900CHEA
Internal Part NumberEIS-CMF552K1900CHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.19k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K1900CHEA
Related LinksCMF552K, CMF552K1900CHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K1900CHEA Details Description
Related parts for CMF552K1900CHEA
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC REG 5V 1A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8-MLP datasheet.pdf
TVS DIODE 88VWM 149.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DSUB CMBO CRMP PIN 24-26AWG datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" RBW JACKS NI datasheet.pdf