Vishay/Dale CMF552K2000FEBF
CMF552K2000FEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2000FEBF
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2000FEBF.pdf
Availability of CMF552K2000FEBF
QUANTITY
CMF552K2000FEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2000FEBF
Internal Part NumberEIS-CMF552K2000FEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2000FEBF
Related LinksCMF552K, CMF552K2000FEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2000FEBF Details Description
Related parts for CMF552K2000FEBF
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
IC MMIC VCO HBT BIPOLAR 32-QFN datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 346 I/O 484UBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 75V FLATPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
TV 8 QDRAX METAL SEAL PLUG datasheet.pdf
CMOS 220 MHz Pseudo-Color Graphics Triple 10-Bit Video RAM-DAC IC datasheet.pdf