Vishay/Dale CMF552K2100FKRE39
CMF552K2100FKRE39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2100FKRE39
Brief Description
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2100FKRE39.pdf
Availability of CMF552K2100FKRE39
QUANTITY
CMF552K2100FKRE39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2100FKRE39
Internal Part NumberEIS-CMF552K2100FKRE39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2100FKRE39
Related LinksCMF552K2, CMF552K2100FKRE39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2100FKRE39 Details Description
Related parts for CMF552K2100FKRE39
TRANS PNP 400V 0.15A SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf