Vishay/Dale CMF552K3200FKEK
CMF552K3200FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K3200FKEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K3200FKEK.pdf
Availability of CMF552K3200FKEK
QUANTITY
CMF552K3200FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K3200FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF552K3200FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K3200FKEK
Related LinksCMF552K, CMF552K3200FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K3200FKEK Details Description
Related parts for CMF552K3200FKEK
OSC XO 36.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC 2416 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST DL 8DSBGA datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20S/AE20M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC BUS/BUFFER 3ST SGL LP 6SON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf