Vishay/BCcomponents MKP385410025JC02W0
MKP385410025JC02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385410025JC02W0
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385410025JC02W0.pdf
Availability of MKP385410025JC02W0
QUANTITY
MKP385410025JC02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385410025JC02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385410025JC02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385410025JC02W0
Related LinksMKP385410, MKP385410025JC02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385410025JC02W0 Details Description
Related parts for MKP385410025JC02W0
EVAL MOD FOR DAC7571 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 5/8" M12 1-5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf