Vishay/Dale CMF552K3400BEEK
CMF552K3400BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K3400BEEK
Brief Description
RES 2.34K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K3400BEEK.pdf
Availability of CMF552K3400BEEK
QUANTITY
CMF552K3400BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K3400BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF552K3400BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K3400BEEK
Related LinksCMF552K, CMF552K3400BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K3400BEEK Details Description
Related parts for CMF552K3400BEEK
VARISTOR 39V 1KA CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E BLACK datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRIVER datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
D38999/24FE35AN W/PC CONTACTS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf