Vishay/Dale CMF552K4100DHEA
CMF552K4100DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K4100DHEA
Brief Description
RES 2.41K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K4100DHEA.pdf
Availability of CMF552K4100DHEA
QUANTITY
CMF552K4100DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K4100DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF552K4100DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.41k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K4100DHEA
Related LinksCMF552K, CMF552K4100DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K4100DHEA Details Description
Related parts for CMF552K4100DHEA
CONN PLUG RT ANG 5POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL VERT TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM STR DL PCB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf