Vishay/Dale CMF552K4300FEEA
CMF552K4300FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K4300FEEA
Brief Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K4300FEEA.pdf
Availability of CMF552K4300FEEA
QUANTITY
CMF552K4300FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K4300FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF552K4300FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K4300FEEA
Related LinksCMF552K, CMF552K4300FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K4300FEEA Details Description
Related parts for CMF552K4300FEEA
BACKSHELL DB37 CLAM TYPE YELLOW datasheet.pdf
SSD 72GB 2.5" SATA datasheet.pdf
BOARD KIT XS1-G4 LED CTRL TILE datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10.5UH SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf