Vishay/Dale CMF552K4300FHEK
CMF552K4300FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K4300FHEK
Brief Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K4300FHEK.pdf
Availability of CMF552K4300FHEK
QUANTITY
CMF552K4300FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K4300FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF552K4300FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K4300FHEK
Related LinksCMF552K, CMF552K4300FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K4300FHEK Details Description
Related parts for CMF552K4300FHEK
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 500V 1111 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 102 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 275VAC datasheet.pdf