Vishay/Dale CMF552K4300FKEA70
CMF552K4300FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K4300FKEA70
Brief Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K4300FKEA70.pdf
Availability of CMF552K4300FKEA70
QUANTITY
CMF552K4300FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K4300FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF552K4300FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K4300FKEA70
Related LinksCMF552K4, CMF552K4300FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K4300FKEA70 Details Description
Related parts for CMF552K4300FKEA70
IC REG LDO 3.3V 10A TO247-3 datasheet.pdf
CONN FPC 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/07/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
T5009 2NC+1NO BBM, 3 X NPT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.99V 500MW SOD80 datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf