Vishay/Dale CMF552K7800FEEK
CMF552K7800FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K7800FEEK
Brief Description
RES 2.78K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K7800FEEK.pdf
Availability of CMF552K7800FEEK
QUANTITY
CMF552K7800FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K7800FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF552K7800FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K7800FEEK
Related LinksCMF552K, CMF552K7800FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K7800FEEK Details Description
Related parts for CMF552K7800FEEK
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
SWITCH DIP AUTO SEALED 5POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 45.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CABLE CLAMP .44" datasheet.pdf
LED COB CXB1304 5700K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf