Vishay/Dale CMF552M2600FHEB
CMF552M2600FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M2600FHEB
Brief Description
RES 2.26M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M2600FHEB.pdf
Availability of CMF552M2600FHEB
QUANTITY
CMF552M2600FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M2600FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF552M2600FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M2600FHEB
Related LinksCMF552M, CMF552M2600FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M2600FHEB Details Description
Related parts for CMF552M2600FHEB
CONN RECEPT 3POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
TRANS NPN 75V 3A E-LINE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf