Vishay/Dale CMF552M3000FHEB
CMF552M3000FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M3000FHEB
Brief Description
RES 2.3M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M3000FHEB.pdf
Availability of CMF552M3000FHEB
QUANTITY
CMF552M3000FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M3000FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF552M3000FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M3000FHEB
Related LinksCMF552M, CMF552M3000FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M3000FHEB Details Description
Related parts for CMF552M3000FHEB
IC TRUE RMS/DC CONV LP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 54POS R/A datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
PANEL MOUNT FLANGE datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf