Vishay/Dale CMF552M5000FEEB
CMF552M5000FEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552M5000FEEB
Brief Description
RES 2.5M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552M5000FEEB.pdf
Availability of CMF552M5000FEEB
QUANTITY
CMF552M5000FEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552M5000FEEB
Internal Part NumberEIS-CMF552M5000FEEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552M5000FEEB
Related LinksCMF552M, CMF552M5000FEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552M5000FEEB Details Description
Related parts for CMF552M5000FEEB
FIXED IND 180UH 37MA 18 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 850MA 1.25 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 3.9M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROTECTIVE HT 400MM CABLE TYPE datasheet.pdf
UMMYQ-0300-1250-A datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 5W SMBJ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf