Vishay/Dale CMF552R2000FKEB
CMF552R2000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF552R2000FKEB
Brief Description
RES 2.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552R2000FKEB.pdf
Availability of CMF552R2000FKEB
QUANTITY
CMF552R2000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552R2000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF552R2000FKEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552R2000FKEB
Related LinksCMF552R, CMF552R2000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552R2000FKEB Details Description
Related parts for CMF552R2000FKEB
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
WEBENCH BARE BD BRDG IA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.250" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC MCU ARM 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
3+3 WAY M VERT 4.5 TAIL WOJS datasheet.pdf
RES 1.212 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
FUSE .250 BLACK BARRIER SMD TR datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 6500K 2SMD datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf