Vishay/Dale CMF552R4300FKEK
CMF552R4300FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF552R4300FKEK
Brief Description
RES 2.43 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552R4300FKEK.pdf
Availability of CMF552R4300FKEK
QUANTITY
CMF552R4300FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552R4300FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF552R4300FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552R4300FKEK
Related LinksCMF552R, CMF552R4300FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552R4300FKEK Details Description
Related parts for CMF552R4300FKEK
RES 150 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
OSC XO 41.6666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RING TONG 8AWG #1/4 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
MODULE COMPOSITE MOUNTING TRACK datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf