Vishay/Dale CMF55309K00FHEB
CMF55309K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55309K00FHEB
Brief Description
RES 309K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55309K00FHEB.pdf
Availability of CMF55309K00FHEB
QUANTITY
CMF55309K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55309K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55309K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55309K00FHEB
Related LinksCMF5530, CMF55309K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55309K00FHEB Details Description
Related parts for CMF55309K00FHEB
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf