Yageo 9T06031A8062CAHFT
9T06031A8062CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8062CAHFT
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8062CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8062CAHFT
QUANTITY
9T06031A8062CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8062CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8062CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8062CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8062CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8062CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8062CAHFT
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .015W 15MM datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
PATCH PANEL 19" 24 PORT datasheet.pdf
SWITCH DIP 8POS TOP SLIDE 50V datasheet.pdf