Vishay/Dale CMF55309R00FHEB
CMF55309R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55309R00FHEB
Brief Description
RES 309 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55309R00FHEB.pdf
Availability of CMF55309R00FHEB
QUANTITY
CMF55309R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55309R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55309R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55309R00FHEB
Related LinksCMF5530, CMF55309R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55309R00FHEB Details Description
Related parts for CMF55309R00FHEB
CONN HEADER 22POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 580MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
KIT USB EVAL MODULE FOR CC2540 datasheet.pdf
DESC DIN RAIL MNTING CLIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
WIRE STANDOFF PUSH MOUNT .50 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4.3A 39.6 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf