Vishay/Dale CMF5530K100BEBF
CMF5530K100BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K100BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K100BEBF.pdf
Availability of CMF5530K100BEBF
QUANTITY
CMF5530K100BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K100BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5530K100BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K100BEBF
Related LinksCMF5530, CMF5530K100BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K100BEBF Details Description
Related parts for CMF5530K100BEBF
RES 0.47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 22 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
BUZZER 28-48VAC 65-75DB PNL datasheet.pdf
IC CPU BLUETOOH CAN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf