Vishay/Dale CMF5530K100BEEB
CMF5530K100BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K100BEEB
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K100BEEB.pdf
Availability of CMF5530K100BEEB
QUANTITY
CMF5530K100BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K100BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5530K100BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K100BEEB
Related LinksCMF5530, CMF5530K100BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K100BEEB Details Description
Related parts for CMF5530K100BEEB
IC SWITCH DUAL SPDT 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO263-3 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 12-36V 2.1A datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
PAC-QTUM-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SINGLE POSITION HEAD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf