Vishay/Dale CMF5530K500DEEK
CMF5530K500DEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K500DEEK
Brief Description
RES 30.5K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K500DEEK.pdf
Availability of CMF5530K500DEEK
QUANTITY
CMF5530K500DEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K500DEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5530K500DEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K500DEEK
Related LinksCMF5530, CMF5530K500DEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K500DEEK Details Description
Related parts for CMF5530K500DEEK
CONN CONTACT CRIMP 22-26AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET 7POS IDC 24AWG TIN datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
LABEL COMPONENT ADH datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D SQU datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf