Vishay/Dale CMF5530R100DHBF
CMF5530R100DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R100DHBF
Brief Description
RES 30.1 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R100DHBF.pdf
Availability of CMF5530R100DHBF
QUANTITY
CMF5530R100DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R100DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5530R100DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R100DHBF
Related LinksCMF5530, CMF5530R100DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R100DHBF Details Description
Related parts for CMF5530R100DHBF
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 10SEC 16-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5232 datasheet.pdf
CONN INSERT 19POS SLD CUP PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf