Vishay/Dale CMF5530R100DHEA
CMF5530R100DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R100DHEA
Brief Description
RES 30.1 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R100DHEA.pdf
Availability of CMF5530R100DHEA
QUANTITY
CMF5530R100DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R100DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5530R100DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R100DHEA
Related LinksCMF5530, CMF5530R100DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R100DHEA Details Description
Related parts for CMF5530R100DHEA
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 450MA 330 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 110MA 29.9 OHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ TTL SMD datasheet.pdf
FUSE 2A 500V GG/GL SIZE 000 datasheet.pdf