Vishay/Dale CMF5530R100FKR670
CMF5530R100FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R100FKR670
Brief Description
RES 30.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R100FKR670.pdf
Availability of CMF5530R100FKR670
QUANTITY
CMF5530R100FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R100FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF5530R100FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R100FKR670
Related LinksCMF5530R, CMF5530R100FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R100FKR670 Details Description
Related parts for CMF5530R100FKR670
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 100VAC WIRE datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 25MW STER 16DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 8DIP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA VESM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf