Vishay/Dale CMF5531K200BEEA
CMF5531K200BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5531K200BEEA
Brief Description
RES 31.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5531K200BEEA.pdf
Availability of CMF5531K200BEEA
QUANTITY
CMF5531K200BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5531K200BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5531K200BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5531K200BEEA
Related LinksCMF5531, CMF5531K200BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5531K200BEEA Details Description
Related parts for CMF5531K200BEEA
CAP CER 4PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 8VC 10-CSP datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 3A E-LINE datasheet.pdf
PUSH MNT CRD CLIP, WR BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
48V 14A ACTIVE EMI FILTR OPN FRM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf