Vishay/Dale CMF5531K600BEEB70
CMF5531K600BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5531K600BEEB70
Brief Description
RES 31.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5531K600BEEB70.pdf
Availability of CMF5531K600BEEB70
QUANTITY
CMF5531K600BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5531K600BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5531K600BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5531K600BEEB70
Related LinksCMF5531K, CMF5531K600BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5531K600BEEB70 Details Description
Related parts for CMF5531K600BEEB70
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 24POS SIF SCKT datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.24A SOT23 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
INSERT PLATEN HOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.0012 UF 10% 300 VAC R datasheet.pdf