Vishay/Dale CMF5532K000DHEA
CMF5532K000DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5532K000DHEA
Brief Description
RES 32K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5532K000DHEA.pdf
Availability of CMF5532K000DHEA
QUANTITY
CMF5532K000DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5532K000DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5532K000DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5532K000DHEA
Related LinksCMF5532, CMF5532K000DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5532K000DHEA Details Description
Related parts for CMF5532K000DHEA
FERRITE 300MA 600 OHM 0603 SMD datasheet.pdf
PATCHCORD .030" DIA SOCKET RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN DB44 FEMALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf