Susumu RG1608N-2213-D-T5
RG1608N-2213-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2213-D-T5
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2213-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-2213-D-T5
QUANTITY
RG1608N-2213-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2213-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2213-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2213-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2213-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2213-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2213-D-T5
CAP CER 47PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 562K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1.4MHZ TO220-7 datasheet.pdf
IC TXRX TRI-ST DL SPLY 6TSSOP datasheet.pdf
RES 470 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf