Vishay/Dale CMF5532K400BEEA
CMF5532K400BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5532K400BEEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5532K400BEEA.pdf
Availability of CMF5532K400BEEA
QUANTITY
CMF5532K400BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5532K400BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5532K400BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5532K400BEEA
Related LinksCMF5532, CMF5532K400BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5532K400BEEA Details Description
Related parts for CMF5532K400BEEA
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CAP 2POS MINI-U-MNL GREEN datasheet.pdf
IC NETWORKING SYSTEM CLK 20-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONTROL LOG 100-120/200-240/24V datasheet.pdf
KNURLED 200 MM CIRCUMFERENCE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC OPAMP STD GRD SENSE 14SOP datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 8POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf