Vishay/Dale CMF5532K400FKEA70
CMF5532K400FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5532K400FKEA70
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5532K400FKEA70.pdf
Availability of CMF5532K400FKEA70
QUANTITY
CMF5532K400FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5532K400FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5532K400FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5532K400FKEA70
Related LinksCMF5532K, CMF5532K400FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5532K400FKEA70 Details Description
Related parts for CMF5532K400FKEA70
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
IC USB TRANSCEIVER 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER 6P-6P F-F PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 100POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
BLUE BANDPASS FILTER 27MM datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL datasheet.pdf