Vishay/Dale CMF5532R400DEBF
CMF5532R400DEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5532R400DEBF
Brief Description
RES 32.4 OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5532R400DEBF.pdf
Availability of CMF5532R400DEBF
QUANTITY
CMF5532R400DEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5532R400DEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5532R400DEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5532R400DEBF
Related LinksCMF5532, CMF5532R400DEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5532R400DEBF Details Description
Related parts for CMF5532R400DEBF
TRANS PNP DARL 30V 0.5A TO92 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC BLUEVOX2 BC6-AUDIO ROM 64-BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 14A DPAK datasheet.pdf
IC VCO IF W/DIFF OUT SOT23-6 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
DIODE FRED 80A 200V TO-247 datasheet.pdf