Vishay/Dale CMF55330R00FKRE70
CMF55330R00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55330R00FKRE70
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55330R00FKRE70.pdf
Availability of CMF55330R00FKRE70
QUANTITY
CMF55330R00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55330R00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF55330R00FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55330R00FKRE70
Related LinksCMF55330, CMF55330R00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55330R00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF55330R00FKRE70
IC 8BIT 1/3US DAC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
IC 3.3/2V MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES WW 1W 680 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 300A DO200AA datasheet.pdf
OSC MEMS 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (C-840-10) datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
BG STTSHLD 4X6" 100EA datasheet.pdf
CAP FILM 0.39 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf