Vishay/Dale CMF55332K00CEEA
CMF55332K00CEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55332K00CEEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF55332K00CEEA.pdf
Availability of CMF55332K00CEEA
QUANTITY
CMF55332K00CEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55332K00CEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55332K00CEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55332K00CEEA
Related LinksCMF5533, CMF55332K00CEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55332K00CEEA Details Description
Related parts for CMF55332K00CEEA
IC CLK BUFFER 1:18 100MHZ 48SSOP datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #21 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 09VOUT datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 190POS .050 SMD datasheet.pdf