Vishay/Dale CMF55332K00DHEA
CMF55332K00DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55332K00DHEA
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55332K00DHEA.pdf
Availability of CMF55332K00DHEA
QUANTITY
CMF55332K00DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55332K00DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF55332K00DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55332K00DHEA
Related LinksCMF5533, CMF55332K00DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55332K00DHEA Details Description
Related parts for CMF55332K00DHEA
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CAP TACTILE TRIANGULAR RED datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
PLUG 6.35MM 3P SPECIAL datasheet.pdf
IC GEMEXPRESS TFT/OLED DVR MOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf